firanki?nie dla mężczyzn...

Firanki – na co to komu potrzebne?:)


Na pewno nie mężczyznom! Dla większości grona panów oczywiście tych mieszkających samych, coś takiego jak firanka jest potrzebna jak? - zeszłoroczny śnieg.  

Panie jednak bardzo dobrze wiedzą, że dzięki tej delikatnej tkaninie łatwo można oddzielić świat zewnętrzny od domowego zacisza.  I chodź często zdarza się nam zerkać, na wystrój mieszkań przechodząc wieczorową porą między domami lub blokami, to każda bystra i pomysłowa kobieta (inne tego bloga nie czytują!:) potrafi właśnie przez wystrój okna oddać tyle przestrzeni domu ile na ten moment jest dla niej odpowiednie.

Z jednej strony,  pokażę widok na wspaniale urządzony pokój, z odpowiednio dobranymi  meblami i pełen kwiatów, z drugiej natomiast ukryje to co chce, tak by pozostało tajemnicą.

Każdy z nas ceni sobie intymność w odpowiednich chwilach. 

Nie wszędzie jednak jest takie samo podejście do tematu firanek. W Holandii do dzisiejszego dnia często pozostawia się okna bez zakrycia, otwarte na świat i przechodniów. Zwyczaj ten sięga XIX wiecznej protestanckiej tradycji. W tamtym okresie mężczyźni którzy opuszczali dom na dłuższy czas, chcieli mieć pewność, że wybranki serca nie robią niczego niestosownego  i w taki sposób informowali sąsiadów, by przyglądali się poczynaniom ich kobiet.

My jednak w Polsce bardzo cenimy sobie prywatność naszego mieszkania. Wolimy by ciepło i spokój domu pozostawał w obrębie czterech ścian…
Razem z naszymi konsultantami pomożemy Ci w znalezieniu czegoś odpowiedniego dla Ciebie!

To właśnie od Ciebie zależy jaki charakter i jaką funkcje będzie miała firanka w Twoim Domu. Powodzenia…:)

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl