Z WIZYTĄ W SYPIALNI

Witajcie!

Dziś złożymy krótką wizytę w naszych sypialniach. Jak zapewne Państwo zauważyli w naszym sklepie znajduje się bardzo szeroki wybór narzut na łóżka. Dlatego w tym wpisie chcieliśmy przedstawić kilka podstawowych zasad jakimi należy się kierować przy wyborze takich narzut...


Po pierwsze funkcja. Narzuta pełni funkcję jedynie dekoracyjną, dlatego przy zakupie powinniśmy się skupić przede wszystkim na odpowiednim wyborze tkaniny.


Narzuta satynowa sprawdza się jedynie w sytuacji, kiedy nie posiadamy pościeli z tego samego materiału. W innym wypadku pościel będzie się zsuwać. Narzuta najlepiej sprawdza się na pościeli z kory lub perkalu.

Narzuta bawełniana sprawdza się na wielu rodzajach pościeli, ale czasem trudno dopasować taką narzutę do całości wnętrza.

Kapy z akrylu i poliestru to materiały bardzo uniwersalne. Gwarantują łatwe użytkowanie. Materiały te są wybieranie najczęściej, ponieważ szybko schną i nie wymagają prasowania.

W czasie lata poleca się pikowane narzuty – pledy. Dodatkową funkcją takiej narzuty jest wykorzystanie jej zamiast kołdry w upalny dzień.

W poprzednim wpisie omawialiśmy rodzaje materiałów z jakich powstają narzuty.

Dziś zastanowimy się jak dobrać odpowiedni kolor, tak aby nasza narzuta pasowała do koncepcji naszej sypialni.
W zależności od upodobań i potrzeb znajdziemy narzuty jednobarwne, kolorowe lub wzorzyste, z dekoracjami lub bez ozdób, jedno i wielowarstwowe, a także jednostronne lub dwustronne.


Wybierając kolor musimy zdecydować w jakim stylu urządzona jest nasza sypialnia. Jeśli chcemy nadać jej nowoczesnego charakteru możemy sięgnąć do narzut we wzorach np. miast, czy komiksów.
Wbrew pozorom łatwiej jest dobrać kolor i deseń, niż określić wymiar potrzebnej narzuty.


Jej wielkość bowiem determinuje nie tylko rozmiar materaca, ale również wysokość łóżka oraz jego konstrukcja.

Podajemy zatem przykład jak należy poprawnie wymierzyć narzutę :

Mierzymy rozmiar łóżka (szerokość oraz długość) oraz wysokość od podłogi do górnego krańca materaca.


Przykład 1: łóżko o szerokości 160 cm i długości 200 cm, wysokość od podłogi 50 cm – minimalny rozmiar narzuty to 260 cm szerokości (160+50+50) oraz 250 cm długości (200+50). Gdyby łóżko miało zabudowaną część przy nogach - minimalna narzuta to 260x200 cm.


Przykład 2: łóżko o szerokości 90 cm i długości 200 cm, wysokość od podłogi 40 cm – minimalny rozmiar narzuty to 170 cm (90+40+40) na 240 cm (200+40). Przy łóżku zabudowanym przy nogach – minimalna narzuta to 170x200 cm


Powodzenia ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl