MARSZCZENIE FIRANEK

Witamy:)

Dziś chcemy Wam doradzić jak krok po kroku prawidłowo zmarszczyć firanki.

Przed przystąpieniem do dzieła, musimy wiedzieć jaką szerokość zmarszczenia chcemy osiągnąć. Następnie trzeba się upewnić, czy wystające z taśmy marszczącej sznurki są zawiązane tak, aby przypadkiem nie wyciągnąć ich z tunelików.
Jeden koniec sznurków zaczepiamy o jakiś wystawiający element (najlepiej klamkę).Drugi koniec dajemy komuś do potrzymania. Pomagająca nam osoba powinna zadbać, aby sznurek był nieustannie napięty.
Kolejnym krokiem jest ściąganie taśmy.

Robimy to dokładnie - kawałek po kawałeczku, aż do momentu uzyskania pożądanej szerokości. Po zakończeniu czynności należy sprawdzić, czy uzyskaliśmy zadowalający nas efekt. Pamiętajmy, aby pomiaru firanek dokonywać w stanie nie naprężonym. Jeśli uzyskana szerokość się nie zgadza, możemy dokonać odpowiednich korekt, aż do uzyskania odpowiedniej miary.


Tak przygotowaną firankę można już powiesić na karniszu :)

Jeśli stosujemy specjalne taśmy układające fałdy w regularnych odstępach, przed zmarszczeniem firanki trzeba zagiąć i przeprasować miejsca na obu końcach wszystkich odcinków prostych, tam gdzie nie ma wystających sznurków.
Pamiętaj: z racji tego, że tkaniny u taśmy to materiały, które charakteryzują się dużą kurczliwością oraz sprężystością, trzeba zawsze dokonać lekkich korekt przy pomiarach.


Powodzenia ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl